O nás

Jmenuji se Tomáš Rajnoch a Meetea je jedno z mých dvou dětí. Tvoříme ho s kolegou Jakubem Seifem a dalšími přáteli, keramiky, pěstiteli a dovozci čaje, se kterými sdílíme vášeň pro čaj a čajovou kulturu. Největší inspirací k povýšení koníčka na zaměstnání byla třetí cesta do Číny v roce 2011. Vedla odlehlýma horama do samé kolébky čaje hor Yiwu, kde se začala psát jeho historie. Ve vesničkách horských etnik se zastavil čas. Prastaré čajové stromy ukryté v pralesech, ruční zpracování a v šálku chuť hor. Tomu všemu se nedalo odolat a už další rok lisujeme naši první edici čajových koláčů právě odtud. Od té doby se vracíme do Asie rok co rok, sbíráme nejen čerstvé lístky, ale i zkušenosti a znalosti, které sdílíme na workshopech, degustacích, v našem Čajovém studiu a v Čajovém předplatném.

Jak vzniklo Čajové předplatné?

Ojedinělým českým fenoménem nejsou jen čajovny, ale také úzce specializovaní dovozci, kteří hledají jedinečné čaje s jasným původem přímo u zdroje. Každý měsíc proudí do Čech čerstvé i archivní čaje, které byste sami těžko hledali i v místech, odkud pocházejí. S přáteli, kolegy i konkurenty jsme se pravidelně scházeli nad svými úlovky. V neustálém proudu nových chutí a vůní z těch nejlepších zahrad světa jsem si uvědomil, že právě o tohle se chci podělit. A tak vzniklo první české Čajové předplatné, které vás vezme na cestu světem čaje. Od roku 2013 jsme vybrali 267 špičkových čajů a rozeslali 6126 balíčků plných radosti.

Odkud pochází naše čaje

Pro své srdcovky si každoročně jezdíme přímo k farmářům a učitelům v Číně a Vietnamu. Z ostatních lokalit vybíráme od malých dodavatelů, kteří dávají přednost kvalitě před kvantitou stejně jako my. Hledáme pečlivě zpracované, čisté čaje pěstované bez chemie. Na certifikáty se často nehraje, a proto své dodavatele osobně navštěvujeme, procházíme jejich zahrady, koukáme jim pod ruce a hlavně společně ochutnáváme.

Z cest za čajem

Podle čeho vybírám

Práce s čajem je pro nás sdílením radosti, proto nabízíme jen čaje, které sami rádi pijeme. Mohou být jednoduché, vesnické anebo bohaté a elegantní, ale vždy kvalitní. To znamená, že čaj nejen krásně voní a chutná, ale také osěží, pohladí, zbystří, zkrátka udělá dobře na těle i na duchu. Vždy musí mít hebkost, sladkost, příjemný pocit při polykání - kvality, které ukazují, jak dobře ho tělo přijímá a naznačují, jak mi s čajem bude.

Užívejte si ty nejlepší čaje se mnou

Objednat čajové předplatné

Tea subscription

Potěšíme Vás a nebo někoho dalšího?

Darovat předplatné Koupit předplatné

Další čajové projekty

Tomáš Rajnoch

O Meetea

Jmenuji se Tomáš Rajnoch a Meetea je jedno z mých dvou dětí. Tvoříme ho s kolegou Jakubem Seifem a dalšími přáteli, keramiky, pěstiteli a dovozci čaje, se kterými sdílíme vášeň pro čaj a čajovou kulturu. Značka Meetea znamená „me“ = osobní přístup, „meet“ = setkání a „tea“ = čaj. A protože rádi vybíráme to nejlepší, každý rok si dovázíme čaje a zkušenosti přímo od zdroje. Čaj je pro nás zážitek pro všechny smysly, u kterého nejraději relaxujeme a setkáváme se s blízkými i novými lidmy. Přidáte se?